Protezy zębowe Gdańsk – czym są?

Picture of Amadent

Amadent

Gabinet stomatologiczno-protetyczny w Gdańsku

Protezy zębowe Gdańsk - czym są? - Amadent Blog

Spis treści

Protezy zębowe Gdańsk to rodzaj protetyki stomatologicznej, która zajmuje się odtwarzaniem funkcji i estetyki jamy ustnej. Oferujemy różne rodzaje protez w gabinecie Amadent. Protezy stanowią nowoczesne rozwiązanie dla osób mających bezzębie lub tracących pojedyncze zęby. Dowiedz się więcej w temacie protez i protetyki z poniższego tekstu!

Czym są protezy zębowe?

Protezy zębowe to rodzaj protetyki stomatologicznej, która zajmuje się odbudową i uzupełnianiem braków w uzębieniu. Mogą one być akrylowe, szkieletowe, częściowe, pełnoceramiczne lub wspierać się na implantach. Dzięki nim pacjent odzyskuje piękny uśmiech i komfortowy zgryz. W Gdańsku, w dzielnicy Wrzeszcz specjalizujemy się w leczeniu protetycznym. Dostępne są protezy elastyczne, szkieletowe i na implantach praz mocowane za pomocą klamer i mostów. Zapewniają one estetyczny wygląd. Współczesna protetyka oferuje nowoczesne rozwiązania dla pacjentów z brakami w uzębieniu, umożliwiając im odzyskanie pełnej funkcji zgryzu.
Protezy zębowe Gdańsk - czym są? - Amadent Blog

Rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe są szeroko stosowanym rozwiązaniem dla osób, które straciły swoje zęby. Istnieje kilka rodzajów protez zębowych, w tym protezy akrylowe, protezy szkieletowe oraz protezy elastyczne. W Gdańsku można skorzystać z usług wysokiej jakości protetyki, która pomoże przywrócić uzębienie pacjenta. Dzięki protezom możliwe jest zniwelowanie ubytków w uzębieniu oraz poprawa estetyki uśmiechu. Warto dbać o swoje zęby i w razie potrzeby skorzystać z usług specjalistów, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Protezy akrylowe

Protezy akrylowe to popularny rodzaj protez zębowych, wykonanych z akrylu. Stosowane są głównie jako protezy częściowe lub całkowite, aby uzupełnić brakujące zęby. Akryl jest materiałem łatwym do modelowania i stosunkowo tanim, co sprawia, że protezy akrylowe są przystępne cenowo. Jednakże, ich trwałość i stabilność mogą być mniejsze w porównaniu do protez szkieletowych lub na implantach. Aparat zastępczy z tworzywa akrylowego są łatwe do naprawy i dostosowania, co czyni je dobrym wyborem dla pacjentów poszukujących prostego i ekonomicznego rozwiązania.

Protezy zębowe Gdańsk - proteza akrylowa - Amadent Blog

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe to rodzaj protez zębowych, które składają się z metalowego szkieletu pokrytego akrylem. Zapewniają one większą stabilność i komfort w porównaniu do protez akrylowych. Szkielet metalowy sprawia, że protezy te są bardziej trwałe i mniej podatne na złamania. Protezy szkieletowe są najczęściej stosowane jako protezy częściowe, uzupełniając brakujące zęby, a jednocześnie lepiej rozkładają siły żucia. Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu do jamy ustnej pacjenta, protezy te są bardziej komfortowe i funkcjonalne, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla osób z częściowymi brakami w uzębieniu.

Protezy elastyczne

Protezy elastyczne to nowoczesny rodzaj protez zębowych wykonanych z elastycznych materiałów, takich jak nylon. Dzięki swojej elastyczności lepiej dopasowują się do kształtu jamy ustnej, co zwiększa komfort noszenia i zmniejsza ryzyko podrażnień. Protezy elastyczne są lżejsze i mniej podatne na złamania niż tradycyjne protezy akrylowe. Są też bardziej estetyczne, ponieważ nie wymagają metalowych elementów, które mogłyby być widoczne. To sprawia, że są doskonałym wyborem dla osób poszukujących komfortowego i dyskretnego rozwiązania w przypadku braków w uzębieniu.

Zalety protez zębowych

Protezy zębowe oferują wiele zalet, które znacząco poprawiają jakość życia pacjentów. Przede wszystkim przywracają funkcje żucia, umożliwiając spożywanie różnorodnych pokarmów. Poprawiają również mowę, eliminując problemy związane z wymawianiem niektórych dźwięków. Estetycznie protezy zębowe przywracają naturalny wygląd uśmiechu, co pozytywnie wpływa na pewność siebie. Dodatkowo, protezy wspierają strukturę twarzy, zapobiegając zapadaniu się policzków i utracie konturu twarzy. Współczesne protezy zębowe są wygodne, trwałe i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, co zapewnia ich wysoką funkcjonalność.

Wady tego rozwiązania

Pomimo licznych zalet, protezy zębowe mogą być obarczone pewnymi wadami. Po pierwsze, mogą wymagać czasu na adaptację, co może prowadzić do dyskomfortu w początkowym okresie użytkowania. Dodatkowo, protezy ruchome mogą być mniej stabilne niż protezy stałe, co może powodować problem z trzymaniem się w miejscu podczas żucia. Konieczność regularnej higieny i konserwacji protez może być uciążliwa dla niektórych pacjentów. Ponadto, niektórzy mogą odczuwać pewne ograniczenia w spożywaniu niektórych potraw, co może wpływać na ich jakość życia.

Jak dbać o protezy zębowe?

Dbanie o protezy zębowe jest kluczowe dla utrzymania ich czystości, wygody i trwałości. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji protez:

  1. Codzienne czyszczenie: Po każdym posiłku należy dokładnie wyczyścić protezy szczoteczką do protez zębowych i płynem do czyszczenia protez. Należy unikać zwykłego pasty do zębów, ponieważ może być zbyt szorstka i uszkodzić protezę.
  2. Regularne płukanie: Regularne płukanie protez wodą po posiłkach pomaga usunąć resztki jedzenia i bakterie, co zapobiega powstawaniu złogów.
  3. Nocne moczenie: Przed snem protezy należy moczyć w specjalnym roztworze do moczenia protez, co pomaga w usuwaniu osadów i bakterii oraz zapobiega wysychaniu protezy.
  4. Unikanie gorących wód: Należy unikać moczenia protez w gorącej wodzie, ponieważ może to prowadzić do deformacji protezy.
  5. Regularne kontrole u dentysty: Regularne wizyty u dentysty pomagają w utrzymaniu kondycji jamy ustnej oraz w przypadku potrzeby dostosowaniu lub naprawie protez.
  6. Unikanie uszkodzeń: Należy unikać upuszczania protez oraz unikać stosowania zbyt dużej siły podczas czyszczenia, co może prowadzić do uszkodzeń.
  7. Pamiętanie o higienie jamy ustnej: Pomimo noszenia protez, należy regularnie szczotkować naturalne zęby, jeśli są obecne, oraz czyścić język i dziąsła.

Protezy zębowe Gdańsk - oferta od Amadent

Protezy zębowe w Gdańsku to oferta od renomowanego gabinetu stomatologiczno-protetycznego Amadent zlokalizowanego w Gdańsku. Nasza klinika oferuje kompleksowe usługi z zakresu stomatologii i protetyki zarówno dla pacjentów z Gdańska. Dzięki naszym doświadczonym stomatologom oraz nowoczesnemu sprzętowi jesteśmy w stanie zaproponować protezy zębowe elastyczne, protezy zębowe akrylowe, protezy zębowe szkieletowe i wiele innych osobom mającym problemy z uzębieniem. Jeśli potrzebujesz korony, licówki lub innych uzupełnień protetycznych, skorzystaj z naszej oferty i umów się na wizytę. Znajdujemy się w dzielnicy Wrzeszcz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Polecamy